niedziela, 11 stycznia 2015

Foniks

Jeszcze na tym blogu nie pisałem. Piszę na swoim blogu tutaj  Zadanie foniks miało być pokazane na blogu, który mogą wszyscy komentować (blogger) i dlatego piszę tutaj
:-)

Co to jest foniks, dowiecie się tutaj: uczycielnica.
Najpierw wybrałem książkę. Przeczytałem ją jeszcze raz i zapisałem punkty. Punktów na kartce była cała strona. Potem wybrałem najważniejsze osiem punktów. I narysowałem plan:

 IMG_4166   

Potem zacząłem rysować postaci:

 IMG_4168

Powycinałem je i przygotowałem tło i wszystkie inne rzeczy. Wszystko według narysowanego planu. Potem zrobiłem zdjęcia. Po chwili zszedłem na dół i obejrzałem sobie film o Panie Popperze (ten film jest zupełnie inny niż książka!).
 Następnego dnia zrobiłem z pomocą mamy w programie pizap.com wszystkie chmurki. A potem gotowe zdjęcia wkleiłem do programu movie maker. Znalazłem na jamendo.com muzykę, nagrałem głos.

 To jest mój gotowy foniks o książce Pan Popper i jego pingwiny. Autor książki: Richard Atwater Najtrudniejsze było zrobienie więzienia, czyli punkt 7.
Pozdrawiam
Maciek

3 komentarze:

  1. Jest super! :) Dodałam cię do listy blogów moich piątoklasistów. Już za niedługo oni również skończą swoje filmy, będziecie mogli komentować swoje dokonania. Gdy tylko minie termin wykonania zadania, podam oceny (ale to chyba nie jest najważniejsze, tylko zabawa z książką i filmem, prawda?). Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobrze dobrana muzyka do filmu.Twój film strasznie mi się podobał.Gratulacje!

    OdpowiedzUsuń
  3. 13/15 - super wynik. Zapraszam wspólnego wykonywania kolejnych zadań blogowych :)

    OdpowiedzUsuń